Zabawy na urodziny dla dzieci w wieku szkolnym

Jeżeli nasze dziecko uczęszcza do szkoły podstawowej, to znaczy, że przeszło już jakiś etap w swoim rozwoju. Warto wyjść temu naprzeciw i – dobierając zabawy na urodziny – zmienić ich zestaw w stosunku do lat poprzednich. Jakie są więc najlepsze zabawy urodzinowe dla 7-8 latków? Przede wszystkim z elementem rywalizacji, zdrowej konkurencji i dużą dawką emocji.

Klasyczną propozycją – znaną i z naszego dzieciństwa – jest „ciepło-zimno”. Zabawa ta polega na szukaniu uprzednio schowanego przedmiotu na podstawie wskazówek w postaci tytułowego „ciepło – cieplej – najcieplej” (gdy szukający zbliża się do tego przedmiotu) lub „zimno – zimniej – najzimniej” (gdy się od niego oddala). Całość dobrze urozmaicić mierzeniem czasu i wręczeniem nagród dla najszybszych. Kolejna ciekawa zabawa to – także zresztą znany z naszego dzieciństwa – pociąg. Solenizant jest lokomotywą i ruszamy, patrząc na to, gdzie pociąg się rozczepi – taki wagon zostaje bowiem wyłączony z gry. Wygrywa ten, kto wytrwał do końca. Oczywiście zabawy na urodziny dla dzieci w wieku szkolnym nie muszą ograniczać się do rywalizacji, aczkolwiek to właśnie ona daje najwięcej frajdy.

Witaj na mojej stronie o dzieciach i relacjach w rodzinie! Znajdziesz tutaj wiele porad zaczerpniętych z życia mojego i moich znajomych . Mam nadzieję, że podoba Ci się taka tematyka. Zapraszam do czytania!